על התחרות

 

תחרות הסיפור הקצר של מקור ראשון והוצאת כנרת-זמורה-דביר ע"ש עפרה אליגון לשנת תשע"ז יוצאת לדרך

בהשתתפות מכון הקשרים ובית הספר לכתיבה המגירה

ובשנה השלישית בסימן 'מביכורים לאסיף', התחרות מתחילה בשבועות ומסתיימת בסוכות

תחרות ייחודית המבטיחה לזוכים בה פרס כספי, מלגה ללימודי כתיבה, פרסום בעיתון ארצי ומקום של כבוד באסופת סיפורים קצרים לצד טובי הסופרים בארץ.

בשנתה השלישית התחרות משלבת זרועות עם מוסף התרבות והספרות שבת של עיתון מקור ראשון. השאיפה המשותפת היא לעודד כתיבה בסוגת הסיפור הקצר, חדה, תמציתית, נוגעת ומדויקת. כתיבה עברית ששפתה יונקת משורשי התרבות והמסורת היהודית ומתחדשת בהקשריה הישראליים ועם תרבות העולם.

מוסף "שבת" הוא במה תוססת להגות וביקורת הממשש את הדופק הספרותי, האמנותי והאינטלקטואלי הישראלי. במה המבקשת להעניק מקום נינוח ומכבד, רחב היקף ובעל אורך רוח לכתיבה הספרותית, לדיון התרבותי הער ולסקירה משמעותית של היצירה הישראלית והיהודית, ולטיפוח כותבות וכותבים צעירים.

תלמה אליגון-רוז: "הבמה לסיפור הקצר על שם אמי, עפרה אליגון ז"ל, נולדה מתוך אהבתי הגדולה לה ומתוך הרצון להנציח את זכרה. שלוש שנים מלאו לבמה לסיפור הקצר: בתחרויות לקחו חלק מאות מתחרים, ועשרות סופרים העניקו באהבה מסיפוריהם לפרסום בקובצי הסיפורים "עשרים קצרים". לאור ההיענות הגדולה הזו הבנו את הצורך והצימאון לבמה ראויה לסיפור הקצר. מתוך המחויבות הזו ומתוך רצון להתפתח ולהעניק לבמה שלנו את התנאים הטובים ביותר הגענו לעיתון מקור ראשון, שהמוסף הספרותי שלו ראוי ואיכותי. לשמחתנו הרבה נוצר שיתוף הפעולה הזה, שיעצים את הבמה לסיפור הקצר ויפתח צוהר לקהל קוראים רחב ומגוון. אני בטוחה שאמי, אשר טובת העם והארץ עמדה תמיד לנגד עיניה, ושכך גם חינכה אותי, היתה מברכת גם היא על השותפות הזאת. 

אני מאחלת ל"מקור ראשון" ולנו, ובעיקר לבמה לסיפור הקצר, שנראה ברכה בעמלנו, שנצליח לטפח את סופרי העתיד שלנו, ושתמיד נעסוק בצד המואר של החיים ונרחיב את הפסיפס הישראלי הקורא והמשתתף במפעל זה. ותמיד אני יודעת שיש רוח גבית שמסייעת לנו – הרוח של עפרה, אמי האהובה."

תחרות הסיפור הקצר של מקור ראשון והוצאת כנרת-זמורה-דביר ע"ש עפרה אליגון מתייחדת בכך שמלבד פרסים כספיים ומלגות כתיבה יוקרתיות, הסיפורים הזוכים יפורסמו במוסף סוכות של העיתון "מקור ראשון" ובאסופה עשרים קצרים 2017 לצד פרי עטם של מיטב הסופרים העבריים.

עשרים קצרים 2015 ובו הסיפורים הזוכים של התחרות באותה שנה ראה אור באיטליה וזכה לשבחי הביקורת שם.

בעשרים קצרים 2017, לצד הסיפורים הזוכים יתפרסמו סיפוריהם של: אמיר גוטפרוינד, דקלה קידר, דרור שמעוני, אלמוג בהר, אליענה אלמוג, אמיר טושה גפלה, איריס לעאל, נורית זרחי, שלומית אברמסון ועוד.

 

התחרות הסתיימה. נתראה בשנה הבאה! בהצלחה לכל מי ששלח סיפור!

 

בינתיים אנחנו ממליצים לקרוא על שופטי התחרות, על הפרסים, על הזוכים בשנתיים האחרונות, ובעיקר ממליצים להתחיל לכתוב.

בהצלחה לכולם!

 

 

  


תקנון התחרות 

דוא"ל: shortcompetition@gmail.com  

טל: 03-634-4977